Vážené zákaznice, milí příznivci značky Essenté Dovolujeme si Vás informovat, že dne 28. 5.2024 bude naše prodejna z důvodu inventury uzavřena. Děkujeme za pochopení, Vaše Essenté

Často kladené otázky (FAQ)

OBECNÉ

1.   Můžete mi doporučit produkty na domácí péči pro můj typ pleti?

Doporučovat kosmetické produkty “na dálku” je vždy komplikované. Pokud znáte svůj typ pleti, můžete si na domácí péči vybrat některý z našich Beauty Boxů dle příslušných produktových řad. U většiny žen se však setkáváme s kombinací jednotlivých typů pleti, pokožka se také mění v závislosti na životním stylu – stravě, spánku, stresu, hormonálních změnách či s jednotlivými ročními obdobími.  Ideální je proto navštívit některou z našich proškolených kosmetiček (kontakt na kosmetičku ve Vašem region najdete na salony.essente.cz, která Vám sestaví produkty domácí péče “na míru”, na základě aktuálního stavu Vaší pleti.

 

2.   Kde najdu salony pracující s kosmetickou značkou Essenté?

Kontakt na proškolené Essenté kosmetičky ve Vašem regionu najdete na našich webových stránkách na salony.essente.cz.

 

3.   Mohu kosmetiku Essenté kombinovat s dalšími značkami?

Aktivní látky a další složky jednotlivých přípravků Essenté, stejně jako jejich přesné poměry a výrobní postupy, jsou postaveny na nejmodernějších vědeckých poznatcích z oblasti kosmetologie a dermatologie tak, aby na sebe navazovaly a vzájemně se podporovaly. Není proto vhodné kombinovat je s produkty jiných značek. Kromě snížení účinnosti a výsledného efektu se nesprávnou kombinací různých produktů zvyšuje riziko alergických reakcí.

 

4.   Je kosmetika Essenté hypoalergenní?

Všeobecně nemůžeme říct, že kosmetika Essenté je hypoalergenní. Nicméně při vývoji našich produktů dbáme na to, aby byly naše přípravky co nejšetrnější. Snažíme se vybírat takové ingredience, které jsou dobře snášeny i problematickou pletí. Naše nejšetrnější přípravky můžete najít zdehttp://www.essente.cz/cs/pece-o-hypersenzitivni-pletJedná se o produkty řady Redness Minimizers, které jsou zaměřeny na velmi citlivou či podrážděnou pleť se sklonem k začervenání, odstraňují pocity pálení a suchosti.

 

5.   Jsou Vaše produkty testovány na zvířatech?

Nemusíte se bát, produkty Essenté nebyly a nejsou testovány na zvířatech. Zákaz testování hotových kosmetických produktů na zvířatech platí v rámci EU již od roku 2004, od roku 2009 pak i na složky použité k výrobě. Od března 2013 byl ještě zpřísněn zákazem Evropské komise prodávat nové kosmetické přípravky vyrobené mimo EU, pokud byly testovány na zvířatech.

 

6.   Jsou produkty Essenté veganské?                                                                                             

Principiálně se naše kosmetické řady netvořili jako veganské, takže Vám můžeme pouze doporučit zkontrolovat složení dle INCI na etiketě a zhodnotit, který výrobek vyhovuje a který nevyhovuje veganským kritériím. V současné době existují i mobilní aplikace, které na základě ofoceného složení výrobku vyhodnotí, zda je složení vhodné pro vegany či ne.

 

7.   Mohu kosmetiku Essenté používat v těhotenství a při kojení?

Žádný z našich produktů neobsahuje látky, které by byly v těhotenství či při kojení škodlivé. Nedoporučujeme pouze aplikaci Enzymatického peelingu a Peelingu s AHA kyselinami, i když jste byla na jejich aplikaci před těhotenstvím zvyklá. Důvodem je fakt, že pokožka je v tomto období hormonálně nestabilní a citlivější. Ostatní produkty Essenté můžete používat bez jakýchkoliv problémů.

 

8.   Chtěla bych začít kosmetiku Essenté používat, ale raději bych ji chtěla nejprve vyzkoušet kvůli reakci pokožky. Máte k dispozici nějaké vzorečky?

Ano, většinu našich produktů nabízíme i ve formě 2 ml vzorečků na vyzkoušení. Jednotlivé testery si můžete objednat na našem e-shopu essente.cz.

 

9.   Pořádáte i kurzy pro koncové zákaznice, jak se správně doma starat o pleť? Případně online kurzy?

Kurzy pro koncové zákazníky bohužel nemáme a upřímně řečeno, v tuto chvíli o nich ani neuvažujeme. Preferujeme klasický postup, kdy vyškolená odbornice – kosmetička, doporučí na základě aktuálního stavu pleti klientce péči „na míru“. Poradenství profesionálky ovlivňuje spousta faktorů – věk klientky, typ a aktuální stav pleti, hormonální vlivy, roční období, pracovní prostředí a pitný režim klientky, zda je kuřačkou či ne… Proto doporučujeme alespoň jednu návštěvu u proškolené kosmetičky absolvovat a všechny základní informace a doporučení získat v některém z našich salonů, které najdete na salony.essente.cz.

Základní rady a informace najdete také ve videích naší ambasadorky Kristiny Koubkové zde: Kristina Kloubková radí | ESSENTÉ (essente.cz)

 

PRODUKTY A JEJICH POUŽÍVÁNÍ

10.   Jaký je rozdíl mezi Essenté Čisticím gelem s AHA kyselinami 3 % a Mycí emulzí a AHA kyselinami?

Uvedené produkty se liší nejen konzistencí (gel x emulze), ale i množstvím obsažených kyselin a jiných aktivních látek.
Čisticí gel s AHA kyselinami obsahuje 3 % kyseliny mandlové a je určen pro péči o problematickou a aknózní pokožku, zejména v akutní fázi zanícení pokožky.
Mycí emulze s AHA kyselinami obsahuje kromě čistících látek z italského olivového oleje také mandlový olej a kyselinu mléčnou a je určena pro všechny typy pletí. Oba přípravky jsou určeny na čištění pleti, používají se jako mýdlo (bez tamponku) a smývají se vodou.
Návod na použití: Špičkami prstů naneste malé množství mycí emulze nebo gelu na navlhčenou pleť a krouživými pohyby jemně masírujte. Zaměřte se zejména na oblasti, které jsou náchylné k ucpávání pórů. Poté opláchněte vlažnou vodou.

 

11.   Musí se po očištění pleti Mycí emulzí s AHA kyselinami použít pleťová voda, tonikum či mléko na dočištění?

Essenté Mycí emulze s AHA kyselinami je jedním z našich "bestsellerů" a považujeme ji za opravdu TOP produkt. Kyselina mléčná pomáhá uvolnit ucpané póry, mandlový olej dodává pleti pocit hebkosti. Emulze pleť krásně očistí a po opláchnutí čistou vodou již není potřeba žádné další dočišťování.

 

 12.   Kdy je vhodné používat Micelární vodu 3 v 1? A je potřeba ji smývat?

Naše micelární voda obsahuje velmi šetrné tenzidy, prošla všemi dermatologickými a mikrobiologickými testy s tím, že se oplachovat nemusí a pleti nijak neškodí a nedráždí ji - což je výhodou například pokud potřebujeme pleť čistit na cestách či dovolené. Nicméně my, jako profesionálové, doporučujeme micelární vodu smýt čistou vodou a tenzidy, tedy látky, které na sebe vážou nečistoty z pleti, smývat. Ani jedna varianta není špatně, ale smývání vodou nám připadá pro pleť lepší, správnější a profesionálnější.

 

13.   Co jsou to boostery a jak je správně používat? Mají se oplachovat?

Jedná se o vysoce koncentrované přípravky (séra) pro intenzivní péči o pokožku a rozhodně se neoplachují. Nanášejí se v tenké vrstvě na vyčištěnou pleť a následně se překrývají pleťovou maskou nebo krémem Essenté. Aktivní látky v nich obsažené tak mohou co nejdéle a nejintenzivněji na pokožce působit. Boostery stimulují buněčnou aktivitu i regenerační procesy v kůži a lze je vzájemně kombinovat, zejména u smíšených typů pletí dle jednotlivých problematických partií obličeje.

 

14.   Pro jak starou pleť jsou jednotlivé krémy vhodné? Máte dělení 30+, 40+ apod.? Které krémy jsou vhodné pro zralou pleť?

Použití naší kosmetiky není rozlišováno podle věku, ale podle aktuálního stavu pleti. V každodenní praxi se opakovaně setkáváme s tím, že stav pleti stejně starých klientek a jejich potřeby jsou mohou být naprosto odlišné. Proto je ideální, pokud klientky navštíví některou z našich vyškolených kosmetiček. Ta pak odborně posoudí aktuální stav pleti a doporučí ideální skladbu našich produktů. Nejbližší Essenté kosmetičku si můžete vyhledat na salony.essente.cz.

 

15.   Ve vaší nabídce jsem nenašla noční krém?

Máte pravdu, produkty rozlišujeme dle typu pleti. Nabízíme speciální přípravky na hydrataci pleti, pro zralou pleť, na problematickou pleť se sklonem k akné, pleť citlivou se sklonem k začervenání. Krémy, které zde najdete, můžete užívat jak na den, tak i na noc – není proto nutné pořizovat si dva krémy a naše klientky to berou jako velkou výhodu. Jedinou výjimkou je unikátní projasňující a stimulující Therapy krém, který je určen pouze jako noční krém, a je vhodný pro všechny typy pleti.

 

16.   Pro jaký typ pleti je vhodný Essenté Therapy krém?

Tento unikátní projasňující a stimulující noční krém je vhodný pro všechny typy pleti. Obsahuje technologickou novinku – speciální lamelární vodní gel (LWG). Díky němu se AHA kyseliny, zapouzdřené v gelových lamelách, uvolňují do pokožky postupně po dobu 10 hodin. Z tohoto důvodu je potřeba pleť přes den chránit krémy s UVA / UVB filtry. Therapy krém intenzivně obnovuje strukturu pokožky a okamžitě ji vyhlazuje, vypíná, barevně sjednocuje, redukuje vrásky a viditelně ji rozjasňuje.

 

17.   Je vhodné používat Essenté Therapy krém jako noční krém dlouhodobě, a hlavně, je vhodné používat ho jako noční krém v létě?

Ano, Essenté Therapy krém lze používat dlouhodobě, a to i v létě, při běžném režimu. Samozřejmě je ale potřeba přes den pleť chránit krémy s SPF ochranou. Nedoporučujeme aplikaci pouze v případě, pokud se plánujete dlouhodobě a intenzivně opalovat, tzn. na dovolené, zejména u moře nebo na horách apod.

 

18.   Může se pod Essenté Therapy krém aplikovat na noc některý z boosterů?

Ne, Therapy krém se nanáší přímo na očištěnou pleť a s boostery se nekombinuje. Hyaluronový booster či některý z ostatních boosterů se aplikují dle potřeby pouze na den pod krém s UVA / UVB ochranou.

 

19.   Kolika procentní kyselinu hyaluronovou obsahuje Essenté Hyaluronový booster?

Essenté Hyaluronový booster obsahuje 100% čistou kyselinu hyaluronovou ve 2% koncentraci.

 

20.   Essenté Expres krém proti vráskám je prý náhrada botulotoxinu, jak funguje?

Expres krém proti vráskám je opravdu šetrnější, levnější a netoxickou alternativou aplikace botulotoxinu. Obsahuje unikátní peptidy, které snižují hloubku obličejových vrásek, způsobených kontrakcemi mimických svalů. Má výrazný liftingový efekt, zlepšuje pevnost a pružnost pokožky. Krém obsahuje jedinečnou účinnou látku SNAP-8™ peptide, a to v maximálním doporučeném množství. Klinická studie prokázala redukci vrásek až o 63 % během 28 dnů pravidelného používání, při aplikaci 2 x denně.

 

21.   Jaké produkty Essenté jsou vhodné pod ultrazvukovou špachtli?

Pro čištění pleti ultrazvukovou špachtlí nabízíme Essenté Gel pod ultrazvukovou špachtli. Tento vodivý gel s obsahem mandlového a olivového oleje a urey změkčuje pokožku, zvyšuje její skluznost a vodivost, a tím usnadňuje čištění pleti ultrazvukovou špachtlí. Zároveň napomáhá uvolňování odumřelých buněk z pokožky a díky obsahu mandlového oleje dodává pleti pocit hebkosti. Byl vyvinut speciálně pro profesionální péči v kosmetickém salonu.

 

22.   Lze Essenté boostery zapracovávat galvanickou žehličkou?

Ano, účinnost našich boosterů můžete podpořit zapracováním galvanickou žehličkou. Doporučujeme na vyčištěnou pleť aplikovat jeden z boosterů dle aktuálních potřeb pleti (hydratace, lifting, akné), následně překrýt Hyaluronovým boosterem, který krásné klouže a vodí, a poté zažehlit.

 

23.   Jaký je rozdíl mezi Essenté Vyrovnávacím a Výživným hydratačním krémem? Pro koho jsou vhodné?

Oba krémy z řady Moisturizing Care poskytují intenzivní, okamžitou a dlouhodobou hydrataci. Díky rychle se vstřebávajícímu složení představuje ideální základ pod make-up, lehce se roztírají a nezanechávají na pokožce mastný film. Pleť získá zářivý a zdravý vzhled, bude na dotek jemná, vláčná a svěží. Hlavní rozdíl je v textuře, Vyrovnávací hydratační krém má texturu lehkou a je vhodný pro všechny typy pleti, i ty mastnější. Výživný hydratační krém s bohatou výživnou texturou je vhodný spíše pro velmi suchou pleť a také pleť citlivou, kterou díky obsahu aktivních látek zklidňuje a redukuje projevy kuperózy či atopického ekzému.

 

24.   Jsou Essenté Denní krémy SPF 15, SPF 30 a SPF 50 vhodné i pro malé děti?

Žádný z našich denních krémů s ochrannými faktory nebyl speciálně schválen jako výrobek pro děti. Nicméně Vás můžeme ujistit, že neobsahují žádnou z nepovolených látek pro výrobky pro děti, všechny jsou určeny i na citlivou pokožku a my v Essenté je na své děti s klidným svědomím a bez obav používáme.

 

25.   Máte v nabídce gelové změkčovadlo na pleť?

Klasické změkčovadlo v nabídce bohužel nemáme. Můžeme Vám však doporučit Essenté Gel pod ultrazvukovou špachtli s obsahem mandlového a olivového oleje a urey, který pokožku také změkčuje. Gel zároveň zvyšuje skluznost a vodivost pleti, a tím usnadňuje její čištění ultrazvukovou špachtlí. Napomáhá uvolňování odumřelých buněk z pokožky a díky obsahu mandlového oleje dodává pleti pocit hebkosti.

 

26.   Je možné si koupit a používat Set pro korneoterapeutickou kúru pouze pro domácí péči, bez absolvování celé korneoterapeutické kúry? Jen pro celkové zlepšení stavu a vzhledu pleti?

Produkty obsažené v Beauty Boxu Peel-Therapy lze opravdu používat i bez kombinace s korneoterapeutickým salonním ošetřením. Therapy krém (nižší obsah AHA kyselin) nebo Přípravný peelingový krém (vyšší obsah AHA kyselin) na noc a Hyaluronový booster pod denní krém. Pleť se díky pomalu uvolňujícím AHA kyselinám rozjasní, osvěží a barevně sjednotí. Hyaluronový booster pak zajistí intenzivní hydrataci. Výsledný efekt však bude méně výrazný než při absolvování kompletní kúry, což je určitě škoda. Jinak určitě nezapomeňte přes den na SPF ochranu.

 

DOTAZY K PROBLEMATICE AKNÉ

27.   Na svou aknózní pleť jsem si pořídila Essenté Beauty Box pro intenzivní péči při akné. Jak mám produkty používat?

Nejprve pleť pečlivě očistěte pomocí Čisticího gelu s AHA kyselinami 3 %. Špičkami prstů naneste malé množství čisticího gelu na navlhčenou pleť a krouživými pohyby jemně masírujte. Zaměřte se zejména na oblasti náchylné k tvorbě akné. Vyhněte se okolí očí, na závěr opláchněte vlažnou vodou. Čisticí gel efektivně odstraňuje odumřelé buňky a nečistoty v pleti a je optimální přípravou na další ošetření.
Poté aplikujte lokálně na místa postižená akné či podobnými zánětlivými projevy Aktivní booster při akné. Tento vysoce koncentrovaný booster ničí zánětlivé procesy již v samotném zárodku, má antibakteriální účinky a problematické oblasti ihned zklidní.
Nechte booster okamžik zaschnout a na závěr lehce vmasírujte na celou oblast obličeje Zklidňující krém. Tento lehký a rychle se vstřebávající krém pleť na závěr nejen zklidní, ale také reguluje nadměrnou tvorbu kožního mazu, intenzivně hydratuje vysušenou pleť a zmatňuje pokožku. Po chvíli můžete obličej bez problémů nalíčit.
Stejný postup opakujte 2 x denně, ráno a večer.

 

28.   Je Essenté Beauty Box pro intenzivní péči při akné vhodný i pro mladistvé? Mohou ho používat i chlapci?

Ano, tento set intenzivní péče o problematickou aknózní pleť je vhodný i pro mladistvé, používat ho mohou muži i ženy.

 

29.   Jaký je rozdíl mezi Beauty Boxem pro prevenci tvorby akné a Beauty Boxem pro intenzivní péči při akné?

BB pro prevenci tvorby akné obsahuje přípravky zaměřené na eliminaci příčin vzniku akné, regulaci nadměrné tvorby kožního mazu a zmatnění pleti u lehčích forem akné. Je vhodný pro problematickou, k akné náchylnou a ekzematickou pleť.
BB pro intenzivní péči při akné je zaměřen na výrazné projevy akné v akutní fázi, působí proti bakteriím rodu Propionibacterium Acnes. Obsahuje vysoce koncentrovaný Aktivní booster při akné, který má silné antibakteriální účinky, redukuje tvorbu komedonů a ničí zánětlivé procesy již v samotném zárodku. Je vhodný pro aknózní pleť se zánětlivými projevy.

 

30.   Pro jakou pleť je určena a jak se aplikuje Aktivní maska při akné?

Maska je určena pro problematickou a k akné náchylnou pleť jako účinná prevence zánětlivých projevů. Problematické oblasti ihned zklidní a pomůže s obnovou běžných funkcí kůže. Vyvážený komplex účinných látek reguluje tvorbu kožního mazu, podporuje regeneraci pleti a zároveň pleť hydratuje.
Masku naneste rovnoměrně v tenké vrstvě na vyčištěnou pleť. Pro zvýšení a urychlení účinků aktivních látek zakryjte obličej maskou z netkané textilie s otvory na oči, nos a ústa, namočenou ve studené vodě, a pak ještě maskou z fólie (rovněž s příslušnými otvory). Nechte působit 10-15 minut. Po uplynutí této doby masku šetrně smyjte. Na závěr ošetření použijte vhodný krém Essenté dle typu pleti.

 

31.   Aktivní masku při akné nabízíte pouze v 5 ml balení. Nemáte ji náhodou, nebo nebude někdy v brzké době k objednání i ve větším balení? 

Essenté Aktivní maska při akné má bohužel specifické složení, které má tendenci v dávkovací pumpičce zasychat. Z tohoto důvodu masku nabízíme v jednorázovém 5 ml balení.

 

32.   Může se Essenté Čisticí gel s AHA kyselinami 3 % používat u problematické pleti dlouhodobě nebo je vhodné tento produkt při zlepšení stavu pleti vysadit?

Na čištění mastné pleti s ucpanými póry a s ložisky akné používejte Essenté Čisticí gel s AHA kyselinami 3 %. Vyšší obsah AHA kyselin zajistí odstranění odumřelých buněk, uvolní ucpané póry, zajistí prevenci tvorby zánětů a sníží tvorbu kožního mazu. Pokud dojde ke zklidnění pleti, doporučujeme přejít na Essenté Mycí emulzi s AHA kyselinami, kde jsou AHA kyseliny obsažené v nižší koncentraci.